2014_10_03-11_Mealncholie_podzimu_Slanské_vrchy_Slovensko_Maďarsko
A v nej endemit - slizniak karpatský - Boh vie, že som si na modrého slimáka to ráno spomenul a rozmýšlal o tom, koľko ľudí by asi tomu, že existuje neverilo! Sila myšlienky  :-)
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2014_10_03-11_Mealncholie_podzimu_Slanské_vrchy_Slovensko_Maďarsko

Popis

Slanské vrchy. Věděl jsem o nich už dlouho. Jejich severojižní hradba, oddělující východ od Východu, je při cestách na Východ, i nazpět, nepřehlédnutelná. Vždy jsem si při pohledu z oken vlaků na tmavou zeleň bučin snil: „Jednou…“ Ten správný čas nastal s posledním podzimem. Vydal jsem se na pouť po mohutném hřebenu se zastávkou v krajském městě Prešov http://preza.rajce.idnes.cz/2014_10_04_Presov_centrum_mesta_po_desti_Slovensko. Ano, na pouť, žádný sportovní podnik. Po celou dobu jsem myslel na to, že pouť je obrazem života - život je pouť. Dlouhé fádní úseky asfaltových silnic, na kterých se nic neděje, byť něco očekávám. Jedni jsou rychlí, druzí pomalejší. Rozbité asfaltky a hrbolaté panelovky lesy, poli a loukami, na nichž se toho vlastně také moc neděje. Na konci čeká uvědomění, jak právě tyto úseky rychle uplynuly. Po jiných cestách a stezkách se pachtím nahoru na horu, kde je v lepším(?) případě pylon k čísi slávě, abych dříve nebo později směřoval dolů, často bolestivě. Mezi tím skalnaté hřebínky, které je potřeba vybalancovat, někdy se štěstím, někdy s něčí pomocí. Pak jsou tu i rozbahněné úvozy a cesty, po kterých se ani nedá důstojně jít. Ale za to na nich někdo dobře vydělává a možná při tom tvrdí, že i pro moje dobro. Jít s ním tím marasmem nebo se snažit držet stranou na schůdnějším kraji, obejit takovou cestu a nebo se odvrátit a jít jinudy? A jak řešit cestu nemilosrdně přerušenou vystavěným plotem? Ne podél, ale napříč! Vrátit se - vzdát to, obcházet a vyhýbat se, přelézt a být nekompromisní, stříhat a jít do boje? Dobrá rada dobrá…

Nadějí jsou ze snů do zhmotněné reality vstoupivší krásné podzimní louky, lesní cesty i tajemné pěšiny pod věčnými velikány - kopci, skalami, stromy… Plnit si sny je nejvíc, děkuji vám, Slanské vrchy!

Snad jako vysvětlení, proč zde můžete shlédnout tak nečekaně velké množství fotografií cest z cest, dostačující! Jo… a ku slovenčine mám veľmi vrúcny vzťah! :-)

Období

říjen 2014

Statistiky

  • 240 fotek
  • - zobrazení
  • 1 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Využijte slevy v rámci akce Black Friday na všechny dárky!
S kódem: BF2021 Akce platí do 31. 12. 2021
Chci slevu
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2014_10_03-11_Mealncholie_podzimu_Slanské_vrchy_Slovensko_Maďarsko
Komentáře Přidat